Zápisník bezpečnosti práce BOZP
Zápisník bezpečnosti práce sa využíva pri školeniach bezpečnostných a protipožiarnych predpisov, ako aj na záznam preventívnych lekárskych prehliadok. Je potrebný v rôznych odvetviach a prevádzkach. Zápisník obsahuje 24 listov a je vyrobený na Slovensku, takže jeho kúpou podporíte domácich výrobcov.
Technické parametre
- Formát: A5 148 × 210 mm (100861)
- Počet listov: 24
- Vyhotovenie: Zošit
- Jednotka predaja: 1 kus
- Väčšie balenie: 20 ks
Zásady pre vedenie zápisníka:
Zápisník bezpečnosti práce je dokladom o príprave pracovníka na bezpečný výkon práce, o dodržiavaní pracovnej disciplíny a o účasti na zlepšovaní pracovných podmienok. Riadne vedený zápisník je súčasne dokladom pre dozorčné orgány o splnení kvalifikačných i zdravotných požiadaviek pracovníka, o dôslednosti hospodárskych pracovníkov pri výchove, vyžadovaní a kontrole plnenia zásad bezpečnej práce. Aby zápisník plnil svoje poslanie, treba ho viesť podľa nasledujúcich zásad:
-
Zápisník vydáva personálny útvar pri prijímaní pracovníka a vypĺňa v ňom základné údaje (str. 1). Pracovník prevezme zápisník, o čom podpíše potvrdenie (str. 47), ktoré personálny útvar založí do osobného spisu pracovníka.
-
Pracovník po absolvovaní vstupnej lekárskej prehliadky, ako aj vstupnej inštruktáže a zaškolenia, si dá toto potvrdiť v zápisníku a odovzdá vedúcemu pracoviska, kde pracovník na nové pracovné miesto potvrdzuje spolu so zásadami bezpečného správania na pracovisku.
-
Zápisník pracovníka je uložený u vedúceho pracoviska, ktorý ho podľa potreby dopĺňa, alebo dá doplniť údajmi.
-
Pri vyslaní pracovníka na školenie, inštruktáže, kvalifikačné skúšky, preventívne lekárske prehliadky a pod., vedúci pracoviska mu vydá zápisník a pracovník si účasť na týchto podujatiach dá v zápisníku potvrdiť.
-
Pri preradení pracovníka odovzdá vedúci pracoviska zápisník vedúcemu nového pracoviska preradeného pracovníka. Pri rozviazaní pracovného pomeru zostáva zápisník na personálnom útvare, prípadne na žiadosť pracovníka sa mu tento môže vydať.
-
Vedúci pracoviska, ako aj pracovník sa vo vlastnom záujme starajú o riadne vedenie údajov v zápisníku. Údaje do zápisníka vypisujú osoby uvedené na jednotlivých stranách zápisníka, čitateľne, perom.
-
Vedúci pracoviska je povinný na požiadanie dať zápisník k dispozícii nadriadeným a kontrolným orgánom.
-
Zásady o vedení zápisníka sú len rámcové a podrobnosti si určí vedenie organizácie.
|