Kancelárske potreby www.olha.sk | papier, tonery, tlačiarne
  • Neprihlásený

nákupný košík

základ dane:
0,00 €
 
DPH:
0,00 €
 
cena s DPH:
0 €
 
počet položiek:
0
 
darčeky:
-
 
 
UK flag

ONLINE PLATBY

  • platim cez csob
  • sporopay
  • vub e platby
  • tatra banka tatra pay
  • grenke

tatra banka card pay

Ako vybrat tonery?

Ako vybrať správnu náplň do tlačiarne ?

V dnešnej dobe existuje veľa typov tlačových technológií, ako sú napr. LED-diódové, atramentové, ihličkové, laserové, termosublimačné a iné.

V Slovenskej republike patria medzi najrozšírenejšie atramentové a laserové technológie. V atramentových tlačiarňach sa používajú tzv. atramentové cartridge. V laserových tlačiarňach sa používajú tzv. tonerové cartridge. Obidva typy majú svoje výhody aj nevýhody.

Výhody atramentových cartridgí sú nízke zriaďovacie náklady a možnosť tlačenia fotografií v laboratórnej kvalite. Nevýhodou tohoto druhu tlačenia je možnosť zaschnutia náplne pri dlhšej nečinnosti tlačiarne (niekoľko týždňov). Hlavnou výhodou laserových cartridgí je cena tlače a fakt, že toner nezasychá.

Výber náplne

Prvým krokom pri výbere náplne je zistenie technológie tlače. Túto technológiu zistíte v svojom manuále tlačiarne. V tomto manuále je tiež napísané katalógové označenie náplne. Podľa tohoto označenia nájdete Váš typ náplne.

Originál alebo kompatibilnú náplň?

Pri výbere náplne máme možnosť si vybrať buď originálnu alebo kompatibilnú náplň. Hlavným rozdielom je CENA. Originálna náplň je vyrobená priamo výrobcom tlačiarne. Kompatibilná náplň nie je vyrábaná priamo výrobcom, ale zriaďovacia cena je oveľa nižšia (cca polovičná). Nevýhodou kompatibilných náplní je, že nie vždy komunikujú ihneď správne s tlačiarňou. Toto sa samozrejme stáva vo výnimočných prípadoch. Ale aj napriek tomu je nutné tento problém zobrať do úvahy.

Kompatibilná náplň s čipom alebo bez čipu?

Dôležitým parametrom náplne vo Vašej tlačiarni je, či obsahuje alebo neobsahuje čip. Je nutné zistiť, či Vaša súčasná náplň obsahuje čip. Ak áno, vždy je potrebné používať náplň s čipom ! Na trhu sa totiž objavuje veľa predajcov s lákavými cenami. Tieto ceny sú spôsobené práve tým, že náplň neobsahuje čip. V takom prípade je nutné čip prehodiť zo starej náplne do novej. Táto činnosť nie je úplne jednoduchá a môže sa stať, že nie vždy uspejete. Na základe svojich skúseností odporúčam vybrať náplň vrátane čipu. V olhaoffice predávame len čipované a originálne tonery. A na všetky tonery poskytujeme záruku kvality a výmeny tovaru.